ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ ЗОЛОТОНІСЬКОЇ ТГ
Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників
ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ ЗОЛОТОНІСЬКОЇ ТГ
Сучасний етап модернізації системи освіти характеризується посиленням уваги до особистості, спрямуванням зусиль педагогів на розвиток творчого потенціалу учасників навчально-виховного процесу. Сучасній школі потрібний учитель, який міг би оновлювати, удосконалювати зміст своєї діяльності.
5 жовтня 2023 року на базі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького відбувся семінар-практикум заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи Золотоніської ТГ, в ході якого презентовано інноваційний досвід діяльності педагогів Благодатнівської ЗОШ.
Семінар розпочався із огляду музею «Книги», що створений при Науковій бібліотеці ЧНУ. Цікаву і змістовну екскурсію провів Голиш Григорій Михайлович, директор Наукової бібліотеки, кандидат історичних наук, доцент, почесний член Національної спілки краєзнавців, Відмінник народної освіти, лауреат премії ім. О.А. Захаренка та ім. М.О. Максимовича, нагороджений знаком «Петро Могила», автор більш ніж 20 книг та 350 наукових, науково-популярних, методичних та публіцистичних статей. Під час екскурсії присутні дізналися про історію світового та українського писемництва, друкарської справи; ознайомилися із стародруками, унікальними книгами, книгами із автографами відомих українських письменників.
Досвідом роботи щодо розвитку інноваційного потенціалу педагогів відповідно до Концепції «Нова українська школа» поділилася заступник директора з навчально-виховної роботи Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Г.П.Берези Лозова Ірина Михайлівна. Вона ознайомила присутніх з інноваціями в освітньому процесі закладу та основними формами і методами залучення педагогів до інноваційної діяльності. Однією з форм організації методичної роботи в школі є робота в динамічних групах, використавши яку було проведено практичну роботу з елементами тренінгу зі всіма учасниками семінару.
Досвід роботи «Розвиток творчого потенціалу учнів Нової української школи засобами краєзнавства» презентувала учитель-методист історії та правознавства Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Г.П. Берези Дорош Раїса Михайлівна. Вона повідомила, що до 70-ї річниці Черкаської області було розроблено програму курсу «Моя Черкащина» для учнів 7 – 11 класів. Розповіла про значення цього курсу та його особливості для формування національно свідомої особистості. При вивченні курсу використовує експозицію Народного музею «Пам’ять», що працює при школі. Матеріали музею використовуються для учнівських наукових досліджень і підготовки робіт для захисту у МАН.
Директор КУ «ЗЦПРПП» Золотоніської міської ради Строкань Наталія Василівна окреслила заступникам директорів шкіл пріоритетні напрямки роботи щодо удосконалення освітньої діяльності закладів, підвищення професійної компетентності педагогів, спрямованої на якість процесу навчання та виховання учнів. Консультанти Центру Новик Л.В., Кодак Н.І., Осадча Ю.А., Пономаренко І.Г. надали практичні поради з фахових питань.