Відділ освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету

Обласний конкурс STEM-проєкт

Золотоніська Гімназія ім СД Скляренка

Учениця 7-го класу посіла друге місце на обласному конкурсі STEM-проєкт

http://zologym.co.ua/uchenytsia-7-ho-klasu-posila-druhe.../

Юна дослідниця Вікторія Васіна відзначилась другим місцем, презентувавши свою роботу на обласному конкурсі “STEM-проєкт: ідеї, винаходи, відкриття”. Собі за мету вона разом із науковим керівником Людмилою Ярмоленко поставила подолання гендерних стереотипів при виборі професії, підвищення віри дівчат у власні здібності та можливість побудувати STEM -кар’єру в Україні.

На думку Вікторії, одне з найбільш важливих рішень людини в її житті – вибір виду професійної діяльності. Від цього залежить реалізація власних прагнень і бажань. Найкраще, коли обрана професія враховуватиме інтереси людини (чим вона хоче займатись), нахили і здібності (що найкраще виходить і до чого є здібності).

Як відомо, відповідно до дослідження компанії Microsoft у 2017 році, дівчата приділяють менше уваги вивченню STEM-предметів через гендерні стереотипи батьків, у школі та в суспільстві. Як результат – у STEM-професіях, які є престижними і високооплачуваними, працюють лише 22% жінок.

– Саме STEM-підхід допомагає навчити нас, дівчат, жити в реальному світі, який надзвичайно швидко змінюється і в якому все пов’язано між собою, – зазначає Вікторія Васіна.

Бажання у семикласниці головне – щоб збільшилась кількість дівчат у STEM, щоб вони зацікавились досліджувати світ науки, техніки, інженерії та математики через розробку цікавих рішень.

– Я вважаю, що ми повинні бути відкритими до всіх можливостей, які нам надає життя. Не боятися спробувати щось нове, бо, можливо, це дійсно виявиться цікавим саме для нас, дівчат. Ми в школі ще часто не знаємо, ким хочемо бути. І якщо ми спробуємо, тоді нам буде легше зробити свій вибір, – резюмує гімназистка.

Дослідження містить у собі презентацію «Дівчата можуть все!». Тут у вигляді коміксу показано перспективи вибору занять для дівчат в області науки, математики, інженерії і конструюванні. Перелічені нові, раніше невідомі сучасні STEM-професії, якими могли б займатися жінки.

Також авторка зробила відео про українських жінок-науковців під назвою «Це зробила вона, Жінка!». Окрім цього, на розгляд журі вона запропонувала презентацію у вигляді гри-квесту «Моя країна -Україна», де використала завдання з QR-кодами, віртуальні подорожі Україною, продемонструвала хімічний дослід з харчовими барвниками жовто-блакитних кольорі та мотивувала до вивчення цікавих фактів про відомих українців за допомогою соціальних мереж (Facebook).

Обласний конкурс STEM-проєкт: гімназисти продовжують отримувати заслужені нагороди

http://zologym.co.ua/oblasnyy-konkurs-stem-proiekt.../

 

В рамках фестивалю «STEM-весна - 2023» в межах Черкаської області за підтримки Управління освіти і науки був оголошений конкурс «STEM-проєкт: ідеї, винаходи, відкриття», до якого могли залучитися юні креативні та творчі здобувачі освіти.

Однією із учасниць конкурсу стала учениця нашої гімназії Поліна Матяш (7-А клас). Вона продемонструвала свій STEM-проєкт «Україна – добра господиня в майбутньому» і в конкурсній номінації «Україна - STEM-країна майбутнього» виборола почесне ІІІ місце.

Конкурсну роботу Поліна виконала в оригінальній та незвичній формі - у вигляді книжки-панорамки. Уявлення майбутнього України, її економічного потенціалу та культурного розвитку після Перемоги, дівчинка представила в яскравій експозиції та своїх роздумах.

- Останнім час запитую себе, розмірковую, якою ж Україна постане в майбутньому, після перемоги? Дуже вірю в перемогу тому й хвилююся. Сьогодні моя держава знесилена калиновий цвіт її поламано. Але, як лунає у тій пісні, ми піднімемо червону калину і наша славна Україна постане зовсім іншою: новою, міцною, квітучою, непереможною, із прогресивними технологіям, - ділиться думками гімназистка.

За її словами, нині перед очима вимальовується картина майбутнього України. Тут відбудовуються міста й села, а вулиці й парки рясніють зеленню. Українці стануть більше цінувати навколишнє середовище та дбати про чистоту довкілля. Багато людей пересядуть на велосипеди, держава активніше перейде на альтернативні джерела енергії. У світі будуть більше цікавитись Україною, нашою культурою, мовою історією та традиціями. Туристи ж із усіх країн відвідуватимуть оновлену та відбудовану державу, наші музеї, галереї, кінофестивалі, театри,

- Чого тільки будуть варті нові осучаснені будиночки в українському стилі, що наче вишиваночки додаватимуть колориту містам поруч із хмарочосами. А елементи українського національного одягу та вишивки стануть брендом світової моди, - додає семикласниця.

Також вона вважає, що економіка держави в майбутньому процвітатиме. З’являться нові центри науки та машинобудування. Україна посяде важливе місце в Європі, де працюють фінансові центри та євробанки.

- Це все моя мрія, але я гадаю, що вона може стати реальністю. Як український літак із чудовою назвою "Мрія", котрий ніби птах Фенікс відродиться з попелу. Любімо Україну, дбаймо про неї і людей, бо Батьківщина - це найдорожча цінність для кожного з нас, - резюмує Поліна Матяш.

Втілити авторську ідею Поліні допомогла педагог – консультант Аліна Курченко.

Вітаємо юну номінантку та її наставника із заслуженою перемогою та бажаємо творчих злетів та майбутніх перемог!

     « повернутися до списку новин