A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради

На Великдень і на щодень: 15 ідей поробок із найпростіших матеріалів

Дата: 21.04.2022 11:46
Кількість переглядів: 18

Не маєте матеріалів для творчості? Не біда, ми зібрали ідеї для поробок із найпростіших матеріалів! Ці творчі роботи відволічуть дітей від негативу, знизять тривогу та піднімуть усім настрій. Пропонуємо поробки до Великодня та просто на щодень. 

 

Інна Большакова,
методистика «Новопечерської школи», експертка ГС «Освіторії», авторка підручників і посібників для НУШ

 

 

 

Діти не завжди можуть вольовим зусиллям контролювати свій емоційний стан, тож дорослі мають стати для них сильною опорою в ці складні часи. Для цього слід частіше створювати ситуації, в яких хлопці й дівчата могли б встановлювати над чимось контроль і відчувати себе в безпеці. Майстрування, малювання, ліпка та інші види творчості допоможуть опинитись у моменті: «Я створюю свій світ», «Тут і зараз я почуваюся у безпеці».

Оскільки стрес руйнує уяву та знижує когнітивні можливості людини, не варто змушувати себе придумувати щось, перебуваючи в стані нервового напруження. Можна просто дивитись на класні приклади творчості й починати робити щось власними руками. Так ви наново запустите сенсорну систему та почнете трішечки згодом не просто слідувати зразку, а намагатися створити своє, і це важливо. Бо якщо дитина починає щось конструювати, придумувати – значить, її психічний стан нормалізується. Творчість та всі маніпуляції, які робитимуть діти, дозволять їм краще відчувати своє тіло та позбутись тривожності, яку не під силу подолати онлайн-іграм. 

 

 

Маленькі секрети перед творчим зануренням

Поробки не потребують багато часу для виготовлення. Симпатичні, милі, емоційно заряджені – їх хочеться робити, щойно бачиш картинку. Концентруватись на виконанні великого проєкту дитині зараз може бути складно, а ось зробити щось невеличке, відчути бажання та успіх – це надважливо зараз. 

Ви створили щось чудове й гарненьке? Із цим варто погратись! Процес гри теж буде пов’язаний із доторками, рухом, спонтанністю у самовираженні. І це теж цінно, бо в стані стресу спонтанність «спить».

Усі матеріали для поробок – доступні й мінімально затратні, – чим ало дітей покинули домівки, і, на жаль, не мають доступу до різноманітних творчих матеріалів. Навіть вирізки з газет можуть слугувати поштовхом до творчості й запобігати наслідкам стресу, в якому знаходилась малеча. Можна використовувати практично все, що під рукою. Творити можна і вдома, і в бомбосховищі, і на вулиці. Вік дітей теж не грає ролі – поробки можуть відрізнятись складністю.

Ви можете як давати інструкцію, так і просто дати дитині матеріали й матеріали та запропонувати щось сконструювати. Вчителі чи батьки можуть записати відео, як це зробити та запропонувати дітям відстворити.

Будь-яка творчіть – акт. Коли людина відчуває розслаблення, а напруга мінімізується – починається медитація. Потім можна пробувати навчитись переносити цей приємний стан на побут, стосунки або для навчання.

Добре, якщо творчість проходитиме в співпраці – дітей і дорослих, дітей з іншими дітьми. Адже в єднанні відчувається взаємна підтримка та емоційний контакт. Діти отримують задоволення від процесу творчості.

Дуже хочеться, щоб наші діти війни зараз менше гралися в саму війну та більше часу віддавали творчості. Адже їхнє майбутнє має бути націлене на створення, а не на руйнацію. При цьому вчитись відстоювати свої межі та країну теж дуже потрібно.

 

 

Великодні зайчики

Що знадобиться:

Газети, журнали, фарби, кольоровий папір, нитки, ножиці, клей.

До Великодня можна прикрасити й декорувати оселю, навіть тимчасову, ось такими милими зайченятами й кроликами. І очам приємно, і інтер’єр вмить повеселішає. 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень