A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради

Золотоніська гімназія ім. С.Д.Скляренка Золотоніської міської ради Черкаської області

Адреса школи: 19700, вул. Черкаська, 54, м. Золотоноша, Черкаська область

Телефон:  (04737)5-33-05

Е-mail: zologym@ukr.net


Директор школи – Боченкова Валентина Василівна

Заступник директора з навчально-виховної роботи – Скрипник Іван Григорович

Заступник директора науково-методичної роботи – Буряк Світлана Дмитрівна

Заступник директора з виховної роботи – Лучанінова Світлана Іванівна


Кадри: кількість учителів – 61. Із них мають: вищу кваліфікаційну категорію – 35; І кваліфікаційну категорію – 12; ІІ кваліфікаційну категорію – 3; спеціаліст – 11, 13 – звання «Старший вчитель», 10– звання «Учитель-методист»

Матеріальна база:
Класні кімнати початкових класів – 10, з них поновлено матеріально-технічну базу в експериментальних класах. Предметних кабінетів – 9. Спортивна зала – 1. Майстерня-2. Кабінет інформатики-2, бібліотека, учительська, їдальня., спортивно-тренажерний майданчик. Всього по школі налічується 85 комп’ютерів, 5 принтери, 2 сканери, 2 ксерокси, 27 проекторів, 1 лінгафонний кабінет з вивчення англійської мови.

Історія школи:
Гімназія ім. С. Д. Скляренка була відроджена рішенням Золотоніського міськвиконкому від 15 вересня 1994 року. Історія навчального закладу сягає 1906 року, коли у Золотоноші була організована чоловіча прогімназія, в якій навчався С.Д.Скляренко.

Після встановлення більшовицької влади гімназія функціонувала як звичайний освітній заклад і носила назву – Золотоніська школа №4, де учні мали змогу отримувати обов’язкове семирічне навчання.

З перших днів війни в навчальному закладі розташувався евакошпиталь 26-ї армії. Його очолив головний лікар Золотоніської лікарні С.Л. Малиновський. Уже наприкінці червня цей осередок милосердя прийняв перший ешелон з пораненими. Пізніше шпиталь було нагороджено Перехідним Червоним прапором Державного Комітету оборони.

В часи окупації німецька адміністрація знищила в місті попередню систему освіти і культури, намагаючись створити свої навчально-виховальні осередки. Все це тривало недовго, приміщення колишньої гімназії почали використовувати в якості складських приміщень. Відступаючи, окупанти вщент спалили будівлю. Після визволення міста навчально-виховний процес відбувався в будівлях-філіях школи №4.

У 1962 році школі було присвоєно ім’я Семена Дмитровича Скляренка – талановитого українського письменника.

У 1988 році Золотоніська загальноосвітня школа №4 відсвяткувала новосілля. Її адресою стала нова світла і простора будівля за адресою Черкаська, 54.

У школі навчається 641 учнів (24 класи):

  • школа І ступеня – 10 класів (286 уч.);
  • школа ІІ ступеня – 10 класів (268 уч.);
  • школа ІІІ ступеня – 3 класи (67 уч.).

Профілі навчання – математичний, іноземної філології, універсальний.  

Методична проблема школи: «Формування ключових компетентностей гімназистів засобами поліпредметного змісту освіти».
Виховна проблема школи: «Відродження етнографічної спадщини та її інтеграція в сучасність».

Виховна робота гімназії, як завжди, проводилась у кількох напрямках: виступи майстрів співу, хореографії та декламування, екологічні акції, волонтерські заходи, національно-патріотичне виховання тощо.

Вокальний дівочий ансамбль «Мальви» (кер. Рафальська С.М.) – неодноразовий переможець обласного конкурсу «Грайлива Веселка», лауреат Міжнародного телевізійного дитячого фестивалю «Пісенне джерело» (2014 р.), лауреат творчого Всеукраїнського проекту «Тріумф» (2016 р.). В численних Всеукраїнських та міжнародних конкурсах хореографічна студія «Успіх» завоювала перемоги та кубки першості.

Досягнення: Протягом п’ятирічного періоду гімназисти мали 5 перемог на Всеукраїнському рівні: випускниця гімназії Таран Інна здобувала призові місця у олімпіаді з української мови, у минулому 2014 навчальному році гімназисти Вялков Ілля (8-Б) та Некоз Юлія (9-А) стали лауреатами Всеукраїнської олімпіади з географії та англійської мови. В поточному навчальному році в міських олімпіадах з 15 предметів брали участь 36 учнів, з них призерами стали 31 осіб. 22 гімназисти взяли участь у обласних олімпіадах, повернулись з нагородами – 15. Учень нинішнього 9-А класу Салов Нікіта виборов перемогу - І місце з французької мови.

Робота шкільного наукового товариства гімназистів також увінчалась успіхами та перемогами. У минулому навчальному році призерами обласного етапу конкурсу-захисту наукових робіт МАН стали 9 учнів, 1 учасник (Жорнова Дарина- учениця нинішнього 10 класу) – кращий юний науковець Черкащини у секції «Географія», посіла перше місце. У шкільному науковому товаристві цього року брало участь 15 школярів. З них усі стали переможцями міського етапу конкурсу-захисту наукових робіт Малої Академії Наук, обласних призерів - 9 осіб.

Школа має міжнародні зв’язки. Співпраця з організацією «Шепердз-фаундейшн» триває уже впродовж 12 років і увінчалася наймасштабнішими проектами – літніми таборами ESL-camp, англомовними таборами пісні, танцю та драми, які відбуваються щороку. Підписано угоду про співпрацю школи з Академією Міннехаха (США, штат Міннесота).

У лютому 2014 року підписано партнерський договір з Міжнародним університетом LCC (Клайпеда, Литва).

У листопаді 2013 року підписана угода між Золотоніською гімназією ім. С.Д. Скляренка, французьким коледжем Альбер міста Аржелє-сюр-Мер та НВК №20 м. Києва (спеціалізована школа-ліцей), яка передбачає навчальні заходи з питань науки та методології та обмін культурними цінностями. Згідно угоди відбувся візит делегації учнів гімназії до Франції (квітень 2014).

Цього року вперше на базі гімназії проходив франкомовний табір у рамках Програми «GoGamp» за участі Максанса, волонтера з Франції. Очікувані результати від роботи в іншомовних таборах – обмін культурними традиціями, спілкування з носіями мови, розвиток мовленнєвої полікультурності гімназистів.

У квітні 2017 року відбувся візит аташе з питань розвитку французької мови  Посольства Французької Республіки в Україні Фабріса Петто в гімназію, під час якого обговорювалась можливість участі гімназистів у міжнародних освітніх проектах, конкурсах.

Успішно реалізовано українсько-канадський проект «Новітній учитель XXI століття» з дистанційного навчання англійської мови. З 25  по 28 травня в місті Орхус у Данії пройшов масштабний Відкритий Європейський Чемпіонат FIRST LEGO League, на якому зібрались 118 команд із різних куточків світу! Наша команда ZOLOWIZARDS гідно представила Україну на цьому Чемпіонаті!!! Заокеанська подорож до Данії, колосальний досвід, море позитиву, небувалі емоції та міжнародна дружба чекали на наших золотоніських робознавців.

Проблеми: необхідно завершити роботи з утеплення та дизайну фасаду школи, внутрішні роботи з дизайном шкільних коридорів.

Фасад гімназії після утеплення

Їдальня після ремонту

1-А після ремонту

1-А після ремонту

1-В після ремонту

1-В після ремонту

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень