A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради

Булінг у школі: хто і як повинен реагувати?

Дата: 21.02.2019 12:05
Кількість переглядів: 11

 1. Що означає поняття «булінг»?
 • Термін «булінг» походить з англійської мови (BULLI – «хуліган або забіяка»), відтак булінгом вважається повторювані дії однієї особи стосовно іншої, метою яких є заподіяти моральної або фізичної шкоди, щоб у такий спосіб підтвердити свою владу над іншою людиною.
 1.  
 2. У який спосіб він проявлається?
 • Якщо вам доводилося переживати на собі стан, коли вас регуулярно ігнорують, обсміюють, забирають ваші речі або псують їх,  погрожують, обсміюють, залякують, погрожують, ізолюють чи вчиняють фізичне насильство,   ви стикалися з булінгом.
 1. Чи будь-яке жорстоке поводження класифікується як булінг?
 • Ні, якщо це одноразовий прояв, він вважається фактом насильства.
 1. Як помітити, що наша дитина потрапила під дію  булінгу?
 • Якщо вона пригнічена, засмучена, не відкрита до відвертого спілкування, скаржиться  на головні болі чи болі в животі, аби не йти до школи, вам варто поцікавитися у класного керівника, що відбувається.
 1. Як реагують працівники школи ?
 • Згідно з новими законодавчими актами, вироблений чіткий алгоритм реагування працівників навчального закладу, які стають свідками жорстокого поводження з дитиною чи реальної загрози його вчинення. Згідно з алгоритмом, працівник подає доповідну директору, який приймає заяви  чи повідомлення  про випадки, протоколює їх, забезпечує психолого-педагогічний  та соціально-педагогічний супровід і УВАГА!!! терміново, протягом доби   передає повідомлення у письмовій формі до служби у справах дітей та органів внутрішніх справ.
 1. Ви вважаєте такий алгоритм дієвим?
 • Абсолютно, адже наступним кроком відповідних органів буде фахове розслідування факту та притягнення батьків кривдника до сплачування штрафу.  Якщо неповнолітня дитина скоює злочин  у формі насильства стосовно іншої дитини, то відповідальність за недовиховання покладається на дорослих батьків.  Я переконана, що після першого ж сплаченого батьками штрафу у розмірі 1800,00 грн. малолітнім булінгерам відпаде охота простягати руки до чужих речей, розпускати язика, а тим паче – чинити фізичне насилля.  Ми ж розуміємо, що чинять насилля, як правило, діти, які не навчені в родині поводитися у соціумі, мають негативний приклад чи моделі поведінки, які спостерігають від старших членів родини. Інколи, до спалахів агресії можуть спричиняти і хвороби (фізичні чи психічні), але це компетенція батьків – спостерігати, обстежувати та лікувати своїх дітей.
 1. Чому соціологічні опитування свідчать про те, що у школі кожен третій учень ставав жертвою булінгу? Школа не виконує своїх обов’язків?
 • Інколи, мабуть, не виконує, не помічаючи або не надаючи належного значення. Саме для цього і вироблений алгоритм реагування. За замовчування фактів директор мусить сплачувати штраф., тому ніхто не буде зацікавлений ігнорувати чи недооцінювати це лихо.
 1. Чи існують гарячі телефонні лінії або телефони довіри, якими можуть скористатися діти чи батьки, які не наважуються відкрито говорити про насилля стосовно них?
 • Так, можна цілодобово телефонувати за номерами 0 800 500 225(зі стаціонарного телефону) і безкоштовним коротким номером 116 111 (мобільних).
 1. Що б ви побажали дітям, батькам та педагогам для викорінення цього ганебного явища?
 • НЕ МОВЧІТЬ!!! НЕ РОБІТЬ ВИГЛЯДУ, ЩО НІЧОГО НЕ СТАЛОСЯ!!!

Насправді ті, хто чинять насильство,  самі потребують допомоги, адже сильна, реалізована, щаслива дитина ніколи не буде цькувати іншого. Це –прерогатива слабкодухих, нереалізованих, ображених, обділених чи хворих. Оскільки це наші діти, нам потрібно викорінювати це явище разом, надаючи допомогу як скривдженим, так і кривдникам.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень