Відділ освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету

Тиждень психологічної служби у спеціальній школі

   Мистецтво – невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ реальності та світ фантазії. І часто дітям виразити свої реальні почуття, емоції та бажання легше за допомогою творчості, ніж виразити все словесно. Тому останнім часом особливою популярністю користуються арттерапевтичні форми роботи з дітьми. Адже саме арттерапія є одним з найм`якших та одночасно найглибших методів роботи спеціалістів психологічної служби з дитиною. Також вона має значні переваги серед інших форм діагностичної, корекційної та психотерапевтичної роботи: арт-терапія є засобом переважно невербального спілкування і це робить її особливо цінною для тих, хто недостатньо добре володіє мовою, кому важко в словесному описі своїх переживань, думок, у їх формулюванні. Тому це ще й дуже актуально саме для дітей, що навчаються у нашій школі.

І саме тому при виборі тематики тижня психологічної служби ми зосередили свою увагу саме на нових та сучасних формах і засобах арттерапії та вирішили провести тиждень за допомогою арттерапевтичних методик.

І діти з великим ентузіазмом та завзятістю включилися в роботу. На папір «виливалися» такі різноманітні емоції, знання, думки, розповіді, причому у кожного вони мали свій колір, насиченість, об’єм… Сам процес роботи викликав у дітей лише позитивні емоції, допомагав боротися з власною апатією та, інколи, безініціативністю.

Зануритись у свій внутрішній світ допомагала атмосфера занять зі створення та розмальовування власної мандали, правопівкульного малювання, музикотерапії. А як захопливо створювати малюнки піпеткою (краплетерапія)! Учні молодших класів залюбки працювали на заняттях з казкотерапії, виготовляли колаж «Мої улюблені казки».

Під час занять створювалась атмосфера емоційної теплоти, доброзичливості, емпатійного спілкування.

Щиро сподіваємось, що оновлений формат тижня психологічної служби сподобався всім його учасникам!« повернутися до списку новин