Вшановуємо Героїв Небесної Сотні у закладах освіти Золотоніської громади
Заклади освіти Золотоніської міської ради відзначили День пам’яті Героїв Небесної Сотні - день, коли серце України б’ється сильніше у знак вдячності тим, хто став на захист свободи під час Революції Гідності.
У школах пройшли години спілкування, лінійки-реквієми та тематичні заходи, під час яких учні й учителі згадували події Майдану, говорили про мужність, гідність і ціну свободи, вшановували світлу пам’ять загиблих хвилиною мовчання та запаленням символічних свічок. Через поезію, спогади та щирі роздуми діти намагалися відчути й усвідомити високий подвиг Героїв, які віддали своє життя за майбутнє України.
Учні долучилися до Всесвітньої тихої акції «Ангели пам’яті», виготовляючи паперових ангелів - символ світлої пам’яті, вдячності та незламної віри в перемогу світла над темрявою. Маленькі й дорослі українці об’єдналися в тиші, повазі та єдності, створюючи простір для роздумів про справжню ціну свободи.
Особливими були моменти творчості та поезії: рої учнів виконували вірші маловідомих авторів, створювали відеоперформанси та інсталяції, що передавали біль, силу духу та світло пам’яті Героїв. У цих заходах звучали слова вдячності, шани та глибокого болю, що проходять крізь покоління, нагадуючи нам про непохитну відвагу українців.
День пам’яті Героїв Небесної Сотні — це про тишу, що говорить більше за слова, про погляди, сповнені роздумів, і серця, що пам’ятають. Це день, коли ми всі разом зупиняємося, щоб віддати шану тим, хто став на захист нашої свободи.
Пам’ятаємо. Вшановуємо. Продовжуємо їхню боротьбу. Герої не вмирають.