A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради

Обласний конкурс STEM-проєкт

Дата: 10.05.2023 22:02
Кількість переглядів: 23

Фото без опису

Золотоніська Гімназія ім СД Скляренка

Учениця 7-го класу посіла друге місце на обласному конкурсі STEM-проєкт

http://zologym.co.ua/uchenytsia-7-ho-klasu-posila-druhe.../

Юна дослідниця Вікторія Васіна відзначилась другим місцем, презентувавши свою роботу на обласному конкурсі “STEM-проєкт: ідеї, винаходи, відкриття”. Собі за мету вона разом із науковим керівником Людмилою Ярмоленко поставила подолання гендерних стереотипів при виборі професії, підвищення віри дівчат у власні здібності та можливість побудувати STEM -кар’єру в Україні.

На думку Вікторії, одне з найбільш важливих рішень людини в її житті – вибір виду професійної діяльності. Від цього залежить реалізація власних прагнень і бажань. Найкраще, коли обрана професія враховуватиме інтереси людини (чим вона хоче займатись), нахили і здібності (що найкраще виходить і до чого є здібності).

Як відомо, відповідно до дослідження компанії Microsoft у 2017 році, дівчата приділяють менше уваги вивченню STEM-предметів через гендерні стереотипи батьків, у школі та в суспільстві. Як результат – у STEM-професіях, які є престижними і високооплачуваними, працюють лише 22% жінок.

– Саме STEM-підхід допомагає навчити нас, дівчат, жити в реальному світі, який надзвичайно швидко змінюється і в якому все пов’язано між собою, – зазначає Вікторія Васіна.

Бажання у семикласниці головне – щоб збільшилась кількість дівчат у STEM, щоб вони зацікавились досліджувати світ науки, техніки, інженерії та математики через розробку цікавих рішень.

– Я вважаю, що ми повинні бути відкритими до всіх можливостей, які нам надає життя. Не боятися спробувати щось нове, бо, можливо, це дійсно виявиться цікавим саме для нас, дівчат. Ми в школі ще часто не знаємо, ким хочемо бути. І якщо ми спробуємо, тоді нам буде легше зробити свій вибір, – резюмує гімназистка.

Дослідження містить у собі презентацію «Дівчата можуть все!». Тут у вигляді коміксу показано перспективи вибору занять для дівчат в області науки, математики, інженерії і конструюванні. Перелічені нові, раніше невідомі сучасні STEM-професії, якими могли б займатися жінки.

Також авторка зробила відео про українських жінок-науковців під назвою «Це зробила вона, Жінка!». Окрім цього, на розгляд журі вона запропонувала презентацію у вигляді гри-квесту «Моя країна -Україна», де використала завдання з QR-кодами, віртуальні подорожі Україною, продемонструвала хімічний дослід з харчовими барвниками жовто-блакитних кольорі та мотивувала до вивчення цікавих фактів про відомих українців за допомогою соціальних мереж (Facebook).

Обласний конкурс STEM-проєкт: гімназисти продовжують отримувати заслужені нагороди

http://zologym.co.ua/oblasnyy-konkurs-stem-proiekt.../

 

В рамках фестивалю «STEM-весна - 2023» в межах Черкаської області за підтримки Управління освіти і науки був оголошений конкурс «STEM-проєкт: ідеї, винаходи, відкриття», до якого могли залучитися юні креативні та творчі здобувачі освіти.

Однією із учасниць конкурсу стала учениця нашої гімназії Поліна Матяш (7-А клас). Вона продемонструвала свій STEM-проєкт «Україна – добра господиня в майбутньому» і в конкурсній номінації «Україна - STEM-країна майбутнього» виборола почесне ІІІ місце.

Конкурсну роботу Поліна виконала в оригінальній та незвичній формі - у вигляді книжки-панорамки. Уявлення майбутнього України, її економічного потенціалу та культурного розвитку після Перемоги, дівчинка представила в яскравій експозиції та своїх роздумах.

- Останнім час запитую себе, розмірковую, якою ж Україна постане в майбутньому, після перемоги? Дуже вірю в перемогу тому й хвилююся. Сьогодні моя держава знесилена калиновий цвіт її поламано. Але, як лунає у тій пісні, ми піднімемо червону калину і наша славна Україна постане зовсім іншою: новою, міцною, квітучою, непереможною, із прогресивними технологіям, - ділиться думками гімназистка.

За її словами, нині перед очима вимальовується картина майбутнього України. Тут відбудовуються міста й села, а вулиці й парки рясніють зеленню. Українці стануть більше цінувати навколишнє середовище та дбати про чистоту довкілля. Багато людей пересядуть на велосипеди, держава активніше перейде на альтернативні джерела енергії. У світі будуть більше цікавитись Україною, нашою культурою, мовою історією та традиціями. Туристи ж із усіх країн відвідуватимуть оновлену та відбудовану державу, наші музеї, галереї, кінофестивалі, театри,

- Чого тільки будуть варті нові осучаснені будиночки в українському стилі, що наче вишиваночки додаватимуть колориту містам поруч із хмарочосами. А елементи українського національного одягу та вишивки стануть брендом світової моди, - додає семикласниця.

Також вона вважає, що економіка держави в майбутньому процвітатиме. З’являться нові центри науки та машинобудування. Україна посяде важливе місце в Європі, де працюють фінансові центри та євробанки.

- Це все моя мрія, але я гадаю, що вона може стати реальністю. Як український літак із чудовою назвою "Мрія", котрий ніби птах Фенікс відродиться з попелу. Любімо Україну, дбаймо про неї і людей, бо Батьківщина - це найдорожча цінність для кожного з нас, - резюмує Поліна Матяш.

Втілити авторську ідею Поліні допомогла педагог – консультант Аліна Курченко.

Вітаємо юну номінантку та її наставника із заслуженою перемогою та бажаємо творчих злетів та майбутніх перемог!

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень